ד"ר יוסף סגמן, מתמטיקאי. הוא מייסד והבעלים של חברת סינוגה 
המצלמה החדשנית היא מצלמת וידאו ביתית של סוני, שנבנתה על פי מפרט שהוגש ליצרנים.

המצלמה מחוברת למחשב נייד, שבו הותקנה תוכנה המפענחת את התמונות בזמן אמת ומציגה את תוצאות הניתוח. כאשר המצלמה מתמקדת בעור פניו של הנבדק, היא אוספת מידע המאפשר להדגים על צג המחשב את רמות החמצן בדמו, את מידת הרוויה של פחמן דו-חמצני בנימים, את פעימות הלב, את רמת הלחות והיובש בעור, את רמת החומציות (pH) ושינויים בתגובת תאי העצב התת-עוריים. בקרוב תהיה גם יכולת לסמן את רמת הגלוקוז, פירוק השתנן בדם ועוד.

"וכל זה רק באמצעות המצלמה", מדגיש ד"ר סגמן, "ובלי לגעת בנבדק. ניתן להשתמש בה הן בחדר והן בשטח פתוח, תוך כיול התאורה. אפשר לצייד משקפת שדה במצלמה, להתמקד בזום על דמות המרוחקת אפילו קילומטר, ולקבל את מרב הפרטים עליה".

המערכת של סינוגה היא כלי אבחון חדשני לצרכים רפואיים,
הרעיון לטכנולוגיה נולד לאחר שסגמן חזר משהות של שנתיים כמעט בשנגחאי, סין. הוא הוזמן לשם בידי תאגיד CEC – חברת האחזקות של ממשלת סין, החולשת על תעשיית האלקטרוניקה, על יזמויות ועל החממות הטכנולוגיות – והתבקש לסייע לסינים בהקמת מפעל קריסטל לוק, לייצור טלוויזיות פלזמה  LCD

סגמן היה בין מייסדי חברת אופלוס הישראלית, שנרכשה  בידי אינטל העולמית ב-100 מיליון דולר. שבב שפיתחה אופלוס ("תוכנה בת מיליון שורות קוד", כדבריו)  נכלל בבסיס הטלוויזיות שייצרו הסינים.

Back to blog