המים היו קודם לסיפור הבריאה על פי התנ״ך שכן נאמר ״ וחושך על פני תהום״ משמע שמי תהום כבר היו קיימים.

המים הם אחת מהיצירות המרהיבות הפכו לסמל מרכזי במסופר תרבויות ודתות, וביהדות בפרט, הם מצויים בכמה וכמה מרכיבי החיים.

ראש השנה היהודי, הנחשב להיות כאביב רוחני מציעה קשר עמוק בין המים הטהורים ובריאים לחדשות והתחדשות. כפי שאנו רואים בעשרת ימי תשובה שמתרחשים בין ראש השנה ליום הכיפורים, ההתמקדות היא על התשובה והתחדשות הרוח האנושית.

במילים מבראשית נפגשים אנו עם התיאור האפוקליפטי של יצירת העולם. "בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ. וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ וְחֹשֶׁךְ עַל פְּנֵי תְהוֹם וְרוּחַ אֱלֹהִים מְרַחֶפֶת עַל פְּנֵי הַמָּיִם" (בראשית א, א-ב). המים האלו, שבגרסת הכתוב מסופקות במקורן מבערך העולם, מסמלים את ההתחלה העילאית, את הבריאה הנשמה והנשמתית שבמהלכה התחילו להתגלות רגעי השמיים והארץ.

הקשר בין המים הבריאים לראש השנה היהודי הוא אף הוא אינסופי, שכן הם מייצגים את הטהרה, ההתחדשות והמרעננות הרוחנית. בעשרת ימי התשובה, החלו מימי ראש השנה והם מסתיימים ביום הכיפורים, אנו מתבוננים במים כמקור ניקיון רוחני, ונשטף את נפשנו במחשבה על המעבר הנחוץ לנו מכלל חיים שניוותו אל החיים האלוהיים. מי התשובה, משם ממשיכים ליום הכיפורים, היום שבו אנו נעשים כמו מים, שנבחרים לנפשותינו החיים.

בסופו של דבר, הקשר בין המים הבריאים מבראשית ובין ראש השנה היהודי הוא עשוי להעמיק את השקפת העולם שלנו. המים הם לא רק גורמים לחיים פיזיים, אלא הם גם מסמלים את ההתחדשות הרוחנית והטהרה המנצחת בזמן ראש השנה, ובכלל זה, בעשרת ימי התשובה. בזמן הזה, אנו

מוזמנים לנשום ממים מחודשים ולנקות את נפשותינו, בדומה לנקיון המים מהשטחות הסביבתיים במאבקם על הפולוטים.

כך, הקשר בין מים בריאים לראש השנה היהודי מלמד אותנו לשאוב את החיים הרוחניים כמו מים חיים, לחדש את עצמנו ולנקות את נפשותינו בתהליך המתמשך של תשובה והתחדשות. בכך, אנו מתקרבים לראש השנה ולימי הדין במצב רוח של טהרה והתנהגות נכונה, מקווים לפתח פרק חדש בהתקדמות רוחנית ואישית.

ביהדות, המים מהווים צלע חשובה בטקסים רבים ומגוונים, המשתרעים מרגעי חיי האדם היומיומיים ועד לחגים ואירועים מיוחדים. הנה כמה דוגמאות לטקסים שכוללים מים ביהדות:

  1. טבילה: הטבילה היא טקס שבו נכנסים למים טהורים כדי להתחיל מחדש ולהתחדש. טבילת גרים (המרה ליהדות) היא צעד חשוב בתהליך ההתמקדות הרוחנית וההתחדשות.

  2. מיקווה: בטקסי הנישואין היהודיים, חתן וכלה נטבלים במיקוואה - בריכת מים טהורים - לפני החופה, משמעותו של הטקס הוא התחדשות והתחזקות של הזוגיות החדשה.

  3. ניקוי הידיים: לפני כל ארוחה מחייבת ניקוי ידיים, ובמסגרת זו גם קיימת הברכה "נטילת ידים". ניקוי הידיים במים מזכיר את החשיבות של הטהרה הרוחנית.

  4. ריקוד הסימניות: בחג הסוכות, מצוין ריקוד הסימניות - תקופת הסערה במדבר, בה העם היהודי חווה תקופה של התנסויות. הטקס מזכיר את ירידת הטל והפרנסה האלוהית במדבר.

  5. נסיכת האשה: בחג הפורים, בחלק מהקהילות, ישנה מסורת לטבול במים מלכותיים או נסיים לציון הניצחון על המן הרשע.

 

   כיצד  ״סופיה״ -מערכת שמים תשפר את חייכם?

התקנה חד פעמית של  דגם ״סופיה, מערכת המים הבריאים של שמים בביתכם תזרים לכם מים מובנים באיכות מי טבע צלולים ובריאים לכל החיים ללא צורך במסננים בחלקי חילוף ובתחזוקה.

הידע שעומד בבסיס הטכנולוגיה של שמים מוחק מהמים את הזיכרונות הרעים ומייצר עבורם זיכרון חדש, וטוען אותם במטען אלקטרו מגנטי שהגוף שלכם יכול לעכל בקלות, כפי שהיה למים בטבע לפני שהאדם קלקל את מי האדמה במעשיו. 

המים של שמים מונעים התפתחות מחלות עתידיות ומאפשרים חיים בריאים וטובים יותר.

השימוש במים משפיע באופן ישיר על מצב תאי הדם שלך, על כמות החמצן שזורם לתוך הדם, מה שמשפר את המערכת החיסונית ומאפשר יכולת ספיגה טובה יותר. 

מחקרים מדעיים הוכיחו קשר ישיר בין צריכת מים לא טובים  לבין התפתחות של דיכאון, מחלות אוטואימוניות, סרטן, פיברומיאלגיה ועוד.

תגידו שלום ולא להתראות לכל בקבוקי הפלסטיק, לבר מים שתופס מקום יקר על השיש, להחלפת מסננים מלאי לכלוך וחיידקים או נורות מקרינות ומסוכנות. 

חזרה לבלוג