שונגיט אבן הקסם של ריפוי מים / מאת סיגל גשורי

מבוא

בחיפוש אחר בריאות ורווחה טובות יותר, לעתים קרובות אנו מחפשים תשובות בטבע. פלא אחד כזה של עולם הטבע הוא שונגיט, מינרל ייחודי ומסתורי שצבר פופולריות בשל יכולתו כביכול לשפר את איכות המים ולהציע השפעות ריפוי שונות.

עם היסטוריה בת מאות שנים, שונגיט תפס לאחרונה את תשומת ליבם של חוקרים וחובבי רווחה כאחד. במאמר זה, נחקור את כוחה של אבן השונגיט לשפר את המים ונעמיק בתכונות הריפוי הפוטנציאליות שלה, הנתמכות על ידי מחקרים רלוונטיים.

שונגיט: פלא טבע

שונגיט הוא מינרל שחור ועשיר בפחמן המצוי בעיקר באזור קרליה שברוסיה. מה שמייחד את השונגיט הוא המבנה המולקולרי הייחודי שלו, המכיל פולרנים* - מולקולות פחמן כדוריות הידועות בתכונותיהן המדהימות. פולרנים מורכבים מטבעות משושים ומחומשים מחוברים של אטומי פחמן, ויוצרים מבנה דמוי כלוב שיכול ללכוד ולנטרל חומרים מזיקים.

שיפור איכות המים באמצעות שימוש בשונגיט

אחד השימושים הבולטים בשונגיט הוא כמטהר מים. כאשר הוא מונח במים, שונגיט משחרר את תכונותיו המועילות, כולל פולרנים ומינרלים, לתוך הנוזל. מחקרים מצביעים על כך שלשונגיט יכולה להיות השפעה עמוקה על איכות המים:

  1. סינון וטיהור: שונגיט מסיר זיהומים ומזהמים ממים, כולל מתכות כבדות, חיידקים ותרכובות אורגניות. מחקר שפורסם בכתב העת "Environmental Geochemistry and Health" בשנת 2017 מצא כי מסנני שונגיט הסירו ביעילות מזהמים שונים מהמים, מה שהופך אותם לבטוחים יותר לצריכה.

 

  1. מינרליזציה: שונגיט מעשיר את המים במינרלים חיוניים כמו מגנזיום וסידן. מינרלים אלה חיוניים לשמירה על בריאות הגוף, ונוכחותם במים המכילים שונגיט יכולה לתרום לשיפור הרווחה הכללית.

 

 

  1. תכונות נוגדות חמצון: פולרנים הנמצאים בשונגיט הם נוגדי חמצון רבי עוצמה, המסוגלים לנטרל רדיקלים חופשיים. תכונה זו עשויה לעזור להפחית את

הנטייה של התחמצנות  של הגוף, מה שעשוי למנוע נזק לתאים והזדקנות.

 

השפעות ריפוי  שיש   לשונגיט

מעבר לטיהור מים, שונגיט נחשב כבעל השפעות ריפוי רבות על גוף האדם:

  1. מאזן אנרגיה: רבים מאמינים כי שונגיט יכול לעזור לאזן את שדות האנרגיה של הגוף ולהגן מפני קרינה אלקטרומגנטית ממכשירים אלקטרוניים. אמנם יש צורך במחקר נוסף בתחום זה, אך חלק מהאנשים מדווחים על תחושת רוגע והפחתת מתח בעת שימוש במוצרי שונגיט.

 

  1. אנטי דלקתי: שונגיט הוכיח תכונות אנטי דלקתיות במחקרי מעבדה. זה מצביע על כך שעשויים להיות לו יישומים פוטנציאליים בהקלה על מצבים הקשורים לדלקת כרונית.

 

 

  1. הקלה על כאבים: חלק מהאנשים דיווחו על הקלה מסוגים שונים של כאב, כגון דלקת פרקים וכאבי שרירים, לאחר שימוש במוצרים המכילים שונגיט כמו קרמים או תכשיטים.

 

  1. רווחה נפשית: ישנם תיאורים המבססים את הטענה  ששונגיט תורם לשיפור הבריאות הנפשית, כאשר משתמשים מדווחים על חרדה מופחתת ובהירות מחשבה מוגברת.

מחקר  נוסף והתפתחות עתידית

הקהילה המדעית מכירה בצורך במחקר מקיף יותר כדי לבסס טענות אלה באופן חד משמעי. מחקרים קיימים הניבו תוצאות מבטיחות, אך יש צורך בניסויים גדולים ומבוקרים היטב כדי לאמת את מלוא היקף היתרונות הפוטנציאליים של שונגיט.

השימוש בשונגיט בתוך מכשירי שמים

בכל אחד ממכשירי שמים יש שימוש באבן השונגיט המשמשת  להשבחת המים וכן לניקוי המים מקרינה אלקטרו מגנטית מזיקה

לסיכום:

שונגיט הוא חומר טבעי יוצא דופן שמשך תשומת לב בשל יכולתו כביכול לשפר את איכות המים ולהציע השפעות ריפוי שונות. בעוד שיש עדיין הרבה מה ללמוד על ההיקף האמיתי של כוחותיו, המחקר הקיים וראיות אנקדוטליות מצביעים על כך ששונגיט עשוי להיות מבטיח בשיפור הרווחה הכללית במיוחד כאשר עושים בו שימוש יומיומי כפי שמאפשר השימוש במכשיר שמים.

בגלל המבנה הייחודי שלו שונגיט ממשיך לסקרן ולרתק את אלה המחפשים פתרונות טבעיים לבריאות טובה יותר. ככל שהמחקר יתקדם, אנו עשויים לחשוף עוד יותר מהסודות הטמונים במינרל האניגמטי הזה.

 

 

הפולרנים (אנגליתFullerenes) הם קבוצת אלוטרופים של פחמן טהור, שצורתם יכולה להיות כדורית (אז הם מכונים "כדורי באקי"), אליפטית או צינורית. פולרנים גליליים מכונים "ננו-צינוריות פחמן". המבנה הכימי של הפולרנים דומה לזה של גרפיט,[1] אך בניגוד לגרפיט הם עשויים לכלול גם טבעות מחומשות (או מתומנות) המונעות מהמולקולה כולה להיות מישורית.

הפולרנים התגלו ב-1985 על ידי רוברט קורלהארי קרוטו וריצ'רד סמולי מאוניברסיטת סאסקס ומאוניברסיטת רייס, והם קרויים על שם האדריכל ריצ'רד באקמינסטר פולר.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפולרנים התגלו ב-1985 על ידי רוברט קורל, הארי קרוטו וריצ'רד סמולי מאוניברסיטת סאסקס ומאוניברסיטת רייס, והם קרויים על שם האדריכל ריצ'רד באקמינסטר פולר.

חזרה לבלוג